Říjen 2014

Rozhovor s další letošní posilou - Michalem Javůrkem!

29. října 2014 v 21:37 | Autor: Tomáš Sikora |  Rozhovory s hráči
Ahoj Michale, pozvali jsme si tě, na krátký rozhovor.Nejdříve nám řekni, jak došlo ke spojení mezi tebou a Junglem?
Ahoj. Tak došlo k tomu díky Bakymu, řekl bych náhodou. Od našeho trenéra Sikiho jsme měli možnost zkusit přípravu s extraligovým týmem Kertu. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Siki chtěl Bakyho v Junglu už před sezónou a dotáhl tam i mě. A díky tomu jsem tady a jsem za to moc rád!

V loňských sezónách jsi nastupoval za rezervu kladenského ALPIQU. Celkově to nebylo moc úspěšné. Co bylo příčinou?
Nastupoval jsem tam poslední dvě sezóny a ani jedna nebyla úspěšná L (obě jsme skončili na dně tabulky). Příčinou byl špatný přístup hráčů i trenéra k tréninkům a projevilo se to i v zápasech. Scházelo se nás 8 a zápasy nebyly o moc lepší. Proto jsme skončili, jak jsme skončili. Dál to komentovat nebudu.
V Junglu Fever jsi se velmi rychle vypracoval do první formace. Pravidelně nastupuješ s Filipem Kadlecem a tvým dlouholetým kamarádem Ondrou Bakalárem. Všichni tři jste si padli do noty, aspoň to tak vypadá?
Myslím, že je úplně jedno kdo v jaké lajně nastupuje. Máme hodně vyrovnaný tým, takže je jedno jestli jste první, druhá nebo třetí. A to že to padlo na mě, Bakyho a Žaluda nic neznamená. Ano, do noty jsme si padli hnedka od prvního utkání, co k nám do lajny Žalud přišel. Snažíme se to hrát co nejjednodušeji a zatím nám to vychází (snad).

V aktuálním ročníku se ti bodově a střelecky daří. Změnil si něco proti minulým sezónám?
To, že se mi zatím střelecky daří, je zásluha celé naší lajny a všech kluků. I díky Sikimu, že mi dává hodně prostoru jak v oslabeních, tak v přesilovkách. Je jedno kdo ty góly bude dávat, hlavně že se bude vyhrávat, to je nejdůležitější. Ke každému zápasu se snažím přistupovat stejně, ať to bylo loni za ALPIQ nebo teď v Junglu!


Kádr Jungle prošel během léta velkou obměnou. Jaký je celkový pohled na tým?
Nevím, jestli tahle otázka je přímo pro mě. To spíš pro kluky co přes léto dřeli. Já přišel do týmu těsně před začátkem sezóny a kluky co tu hráli v loňské sezóně neznám. Až na pár jedinců.

V čem si myslíš, že jsou v týmu ještě rezervy a na čem by se mělo zapracovat? Z pohledu vedení nebo hráčů?
Určitě musíme natrénovat přesilovky, to je náš největší nedostatek. Přesilovky rozhodují zápasy, a když je dostatečně nenatrénujeme, tak se nám to může vymstít. Hlavně se musíme scházet na tréninky, jinak nenatrénujeme nic..! Na vedení týmu bych neměnil nic, jen od hráčů by mohl být lepší přístup k tréninkům, chceme něco dokázat ne?!

Máš ty nějaké osobní cíle v hokejbale? Chtěl by ses někam posunout?
Především bych chtěl postoupit s Junglem do první národky. Případně bych chtěl nakouknout do extraligy v jakémkoliv týmu.

Minulý víkend jste měli volno, ale tuto sobotu Vás čeká zápas proti Kert Parku B. Co od tohoto zápasu očekáváš?
S Junglem jsme volno měli, ale jako většina kluků z našeho týmu hraju ještě kladenskou ligu, tak že se pořád hejbu :D . Kert, no ty kluky co tam hrajou neznám, ale doufám, že to nebude průběh jako s Boleslaví. Chceme si zahrát a očekávám rychlý hokejbal a budou určitě rozhodovat individuální chyby. Doufám, že jich uděláme méně než soupeř. Především musíme pomoct gólmanům, kteří chytají výborně a jen díky nim jsme tam, kde momentálně jsme.

Díky za rozhovor.
Díky čau.Kladenský válec válcuje dál! Šestibodový víkend za námi!

20. října 2014 v 23:07 | Autor: Jaroslav Homola

6-7 kolo-JUNGLE-MĚLNÍK 6:1(0:0,3:1,3:0)---JUNGLE-BOLESLAV B 12:0(4:0,6:0,2:0).

Šestibodový střelecký víkend snů zažila sluncem zalitá aréna tento víkend a náš TEAM si tím upevnil vedoucí pozici v tabulce v polovině podzimní části.Naše píle a účast v tréninku se nám tak vrací ve výsledcích a radosti z pěkných branek.Nutno také krotit euforii-oba středočeští soupeři přijeli v malém počtu a zejména béčko MB nemělo úroveň ani první kladenské ligy.Ale přesto vyjma první"vysmáté"třetiny s Mělníkem jsme předvedli koncentrované výkony a hlad po gólech i za rozhodnutého stavu.Oba naši gólmani připsali dohromady 27 jistých zákroků,borci v poli 72 střeleckých pokusů!!Padli i 3 branky v oslabení.Našich 18 úspěchů zapsalo:Schnaubelt 4,Javůrek 3,Prajzler 2,Kadlec 2,Janatka,Řebík,Omrai,Voráček,Šťastný,Bakalár,Satýnek NEPOLEVÍME-JEDEME DÁL.JUNGLE sobota: Holeček--Ibl,Pavlík,Satýnek,Joch,Sikora,Voráček---Javůrek,Kadlec,Bakalár--Prajzler,Kasner,Janatka--Omrai,Růžička,Řebík. JUNGLE neděle: Kaiml--Joch,Pavlík,Voráček,Řebík,Ibl,Satýnek--Javůrek,Kadlec,Bakalár--Šťastný,Schnaubelt,Janatka--Prajzler,Růžička,Omrai DĚKUJEME VŠEM FANOUŠKŮM CO DORAZILI!!!!!!

Komentáře k utkáním od trenéra Sikory:

Komentář k zápasu Jungle - Mělník:
K zápasu jsme přistoupili bohužel až příliš laxně a pohodlně a jen díky spolehlivému Holečkovi byl stav utkání po první třetině 0:0. Byli jsme totálně bez pohybu, kazili jsme přihrávky a měli jsme doslova chaos v naší obranné činnosti. O přestávce jsme si museli spoustu věcí vyříkat v kabině. Zápas se paradoxně zlomil v našem oslabení, kdy jsme vstřelili dvě branky. Taky jsme zlepšili pohyb a důraz v zakončení. Pro tým to byly povinné 3 body ale to je vše. Protože se silnějším soupeřem by se nám tento přístup mohl pořádně vymstít.
Komentář k zápasu Jungle - Mladá Boleslav B:
Upozorňoval jsem kluky, aby šlapali na 100% od začátku zápasu a soustředili se pouze na svůj výkon. Nemám k tomu co více říct, protože se po celých 45 minut podařilo udržet nastolené naše tempo hry, ani na chvíli jsme nepolevili. Jsem spokojen s přístupem všech hráčů k tomuto zápasu a celkově z týmového pojetí hry.3 body opět zůstaly na Kladně a za to jsme rádi.

V pořadí již druhý rozhovor - s kapitánem Davidem Pavlíkem!

15. října 2014 v 9:24 | Autor: Tomáš Sikora |  Rozhovory s hráči
Ahoj Davide, první otázka nemůže být jíná. Jak vzniklo spojení ty a Jungle? Poslední 3 sezóny jsi trávil v extraligovém Kertu. Všechny to určitě zajímá.
Spojení mezi mnou a Jungle proběhlo už, když jsem hrál extraligu. Měl jsem možnost několikrát nastupovat za Jungle v Kladenském poháru. Hned mě oslovil trenér Jungle Jarda, že má o mě zájem. V té době jsem chtěl hrát jen extraligu, tak jsem říkal Jardovi, že možná později. Minulá sezóna byla v extraligovém Kertu má poslední a shodou okolností končil v Kertu Tomáš Sikora, který mi říkal, že v Jungle se bude budovat nový tým. Informoval mě po celou sezónu co se v Jungle děje a že by chtěl aby to příští sezónu fungovalo a vypadalo jinak. Siki s Jardou se mnou mluvili osobně. Naznačili mi, jakým směrem se chtějí ubírat a že by o mě měli velký zájem. Líbilo se mi to a jednoduše jsem souhlasil. Už od letní přípravy jsem byl mile překvapen jaká je na každém tréninku účast a jakou má úroveň.

Byl jsi před sezónou zvolen novým kapitánem týmu. Znamená to něco pro tebe?
Znamená to pro mě hodně. Byl jsem hodně překvapen, když mi to Siki s Jardou řekli. Spíš jsem myslel že to bude někdo z hráčů, kteří mají za Jungle hodně odehráno. Kabina to přijala v pohodě. Je to pro mě čest a budu se snažit, abych dovedl Jungle jako kapitán k co nejlepšímu výsledku.

Zkušenostmi, herním projevem a přístupem jsi vzorem pro všechny hráče v týmu. Kde bereš v tvém "věku" motivaci?

Chtěl bych určitě předat nějaké své zkušenosti mladším hráčům, které jsem za svou kariéru získal. Kde beru motivaci? Pokaždé když jsem nastoupil do nového týmu, tak to byla pro mě motivace. Já svůj věk neberu tak úplně vážně. Cítím se dobře, tak snad to ještě chvílí vydrží. No a pořád si říkám. Jak k tomu budu přistupovat já, budou k tomu přistupovat ostatní hráči, nebo alespoň většina těch, kteří chtějí s Junglem něco dokázat a myslí to vážně!

Jak probíhala příprava na tuto sezónu? Byla to změna, oproti přípravám na extraligu?
Příprava probíhala tak jak příprava probíhat má. Byl jsem hodně spokojen, jak ji Siki s Jardou připravili. Není žádný rozdíl mezi přípravy extraligy a nižší soutěže. Myslím to tak, že pokud chceme dosáhnout nějakého výsledku a být pro tým maximálně užitečný, musím se přece připravit stejně na extraligu, tak i na druhou ligu. Samozřejmě dle možnosti hráče a hlavně tě to musí bavit. Já se připravují vždy stejně. Jak jste se připravili na sezonu, tak to se ukáže až na hřišti a je jedno jestli je to extraliga nebo nižší soutěž.
Po pěti odehraných kolech okupujete průběžné první místo v tabulce a o víkendu jsi měl možnost hrát proti svým bývalým spoluhráčům South Park Cows. Byla u tebe nějaká nostalgie?
Ano začátek sezony jsme začali dobře, ale ještě je před námi hodně práce. Stále máme co zlepšovat a stále děláme v zápase mraky školáckých chyb. Na odstranění máme celou sezónu. Ano nostalgie je u mě vždy když hrají poprvé proti týmu, za který jsem hrál.
Výsledek byl sice jednoznačný 0:6, ale jistě se nerodil lehce? Hlavně začátky třetin měl soupeř nebezpečné a místy byl lepší na hřišti, čím to?
Nerodil se vůbec lehce. Výborně nás podržel brankář, hlavně na začátku první třetiny. V Hostivaři je plastový povrch, na který si musí každý zvyknout. Soupeř to na něm umí, tak to na nás zkusili. Prostě využili domácího prostředí a na začátku nás zatlačili. South Park Cows má dobrý a zkušený tým, proto byly dvě třetiny vyrovnané. Třetí třetinu si myslím, že jim došly síly, proto nakonec dopadl zápas vysokou výhrou. Hlavně jsem rád, že se konečně začínají prosazovat útočníci.
Nejde se nezeptat na jednu věc. Když se podívám na tvé statistiky z posledních sezón, tak v kolonce branek a nahrávek toho moc nenajdu. Zatímco tady máš z pěti odehraných kol 3 góly a 2 asistence.
Čím to je, že jsi takto produktivní?
Já jsem nikdy nebyl žádný střelec a vždy jsem se na nějaký ten bod nadřel. Neví čím to je. Možná novým týmem, nebo mi tato sezona chce vynahradit tu loňskou. Určitě je to také tím, že trenér nabádá útočníky, aby to více a častěji hráli přes beky. Potom, když máme hodně střel, tak tam nějaký gól padne.
O víkendu Vás čeká dvoukolo a papírově slabší soupeři Mělník resp. Mladá Boleslav. Co od těchto zápasů očekáváš?
Vůbec bych se nedíval, že Mělník a Mladá Boleslav jsou dole v tabulce. Očekávám od nás stejný přístup jako doposud. Musíme se na zápasy dobře připravit a na hřišti odvést co nejlepší práci!
Davide, závěrem. Vzkázal by jsi něco fanouškům, hráčům. Lidem kolem Jungle?
Fanouškům bych vzkázal, aby nám zůstali věrní a chodili ještě ve větším počtu. Věřím, že se naše hra musí líbit. No a my se na oplátku budeme snažit, abychom Vám všem dělali radost. Hráčům vzkazuji, ať vydrží v nastoleném tempu makat jako doposud, a i kdyby to letos nevyšlo, tak to určitě jednou vyjde a můžu vám ze své zkušeností říct, že to zato stojí.
Díky za rozhovor. Přeji hodně štěstí a pevné zdraví do dalších zápasů.
Děkuji J

V Horních Měcholupech lítal kanár.

13. října 2014 v 9:02 | Autor: Ondřej Joch |  Články o utkáních

5. SOUTH PARK COWS - JUNGLE FEVER 0:6 (0:1,0:1,0:4)


Sobotní ráno jsme zajížděli k dalšímu utkání do Horních Měcholup. Kde nás čekal náš tradiční soupeř South Park Cows. Podle předchozích zápasů s tímto soupeřem se dalo očekávat utkání kde mnoho branek padat nebude. První třetině jsme na soupeře vletěli a gól se nám vstřelit nepodařilo, to se podařilo až půl minuty před koncem první třetiny, kdy využil důrazu celé lajny před brankou Michal Javůrek, když baseballovým úderem uklidil míček do branky. Do druhé třetiny jsme šli s tím pokračovat v nastoleném tempu a přidat nějakou další branku. To se nám povedlo hned v páté minutě, kdy se opět po skvělém důrazu u branky prosadil Ondra Bakalár a navýšil naše vedení na 2:0. Jak už bývá u nás zvykem, po vstřelené brance jsme polevili a začal hrozit i soupeř, ale velmi dobrými zákroky nás podržel v brance Michal Kaiml. Do poslední třetiny jsme měli skvělý nástup, kdy se prosadil po dalším důrazu před brankou, tentokrát třetí lajny Jarda Řebík. O další tři minuty později se prosadil v signalizované výhodě, již po druhé v utkání Michal Javůrek a zvýšil naše vedení už na 4:0. Tento gól definitivně zlomil našeho soupeře a hlavně se projevila naše skvěle odmakaná letní příprava. Soupeře jsme jasně přehrávali a bylo jen otázkou času jestli přidáme ještě nějaké další góly. Na již 5:0 zvýšil opět Michal Javůrek, který tím tak dovršil svůj hattrick. Dokonce utkání se nám podařilo přidat ještě jednu branku. Kdy se po kombinaci v přesilové hře prosadil druhým gólem v utkání Jarda Řebík, tím tak uzavřel na konečné skóre 0:6. V zápase se, tak konečně pořádně prosadili naši útočníci. 4 naše góly jsme dnes dali s před brankového prostoru, kde jsme uplatnili náš důraz. Takže jedeme dál Jungle. GO JUNGLE GO.
STŘELY: 18:21, PŘESILOVKY 2:2, VYUŽITÍ 0:2

JUNGLE: Kaiml, Holeček - Sikora 0+3, Voráček, Pavlík, Ibl, Satýnek---Javůrek 3+1-Bakalár 1+0-Kadlec 0+1---Kasner 0+1-Janatka-Prajzler 0+1---Omrai 0+1-Růžička 0+2-Řebík 2+0

Komentář k utkání od trenéra Sikory: Na utkání s Cows jsme se připravovali. Věděli jsme že na plastovém povrchu nemsíme míčky přidržovat, musíme hrát jednoduše a hlavně disciplinovaně. V první třetině jsme si na povrch víceméně zvykali. Domácí si vytvořili velmi slušné šance a po první třetině jsme mohli klidně prohrávat. Podržel nás gólman a my pomalu přebírali otěže zápasu na naší stranu.
Jsem spokojen se třemi body, ale opět jsme se nevyvarovali chyb, na kterých pracujeme v tréninku. Zbytečně přidržujeme míčky, z toho pramení ztráty a na můj vkus ještě málo spolupracujeme v útočném pásmu. Zápas a výsledek určitě ovlivnilo nepříjemné zranění nejlepšího hráče Cows T.Borkovce. Tímto mu na dálku přeji brzké uzdravení.

Máme zde první rozhovor! Zpovídali jsme Jardu Homolu.

8. října 2014 v 22:08 Rozhovory s hráči

Klubová redakce si k příležitosti 20.tého výročí od založení Jungle pozvala na slovíčko Jardu Homolu. Generálního managera týmu SK Jungle Fever Kladno, ikonu klubu a člověka bez kterého by tento tým nikdy nemohl fungovat.Jardo, vítám tě u rozhovoru. Jungle Fever, slaví tento roku 20té výročí klubu od založení. Co to pro tebe znamená?

Je to 20 let života s klubem,který pro mě znamená vše.Zažil jsem tu veškeré vzestupy a pády,neskutečné množství zábavy,ale i zklamání či probdělé noci.Byl jsem svědkem velkých změn v hokejbale i v našem klubu.Když dnes navštívím kladenské soutěže skoro ve všech mužstvech vidím hráče,kteří nosili dresy se lvem na prsou.Užil jsme si těch dvacet let jako útočník,jako trenér i jako manažer a vedoucí mužstva.

Pojďme ještě trochu do historie. Řekni nám krátce něco o klubu, úspěchy, neúspěchy(pokud nějaké byly). Lidé kteří klubem prošli

Parta vznikla v rockovém Klubu19 v roce 1994.Dodnes je zachována v našem skvělém veteránském družstvu vedeném stále aktivním kapitánem Pavlem Šrankotou.První desetiletí vlastně proběhlo s tenisákem,ve čtyrech a bez přileb,vrcholilo legendárními finále Jungle-Habešovna v kladenské lize,kdy na naší straně bojovali Hluchý s Plekancem proti Kamešům a spol.Oba týmy nakonec postoupily do vyšších soutěží a s příchodem plastových míčků nastávala nová éra.S ní přichází hráči kolem Ibla a Náprstka a do branky skvělý Fajt.Parádní sezony v 2.ČNHbl vrcholí nejlepším zápasem naší historie,kdy v patém finále roku 2007 sestřelí Richard Diviš hattrickem Nové Strašecí(5:4p) a po úspěšné baráži jdeme do I.ČNHbl. Jsme na úplném vrcholu,máme áčko a béčko mužů a dva dorosty v extralize.V památném čtvrtfinále národky podlehneme těsně Kovu.Po dalších nevýrazných rocích v národce přichází sestup a ani v druhé národce to už není ono.Druhé desetiletí končí a vypadá to,že historie se opakuje a opět nastává nová éra.Kádr se mění,přichází Tomáš Sikora a.. a jsme ve žhavé současnosti.

Kde bereš I po tolika letech chuť do práce v klubu, tak aby vše správně fungovalo? Kde čerpáš tvou neuvěřitelnou energii s jakou se do všeho co se týká Jungle pouštíš?

Souvisí to ještě s předcházející otázkou.Když vidím obrovské úspěchy našich odchovanců pohání mě to dál a žene do práce.Příhoda,Jirotka,Ogurčák-to jsou dnes pojmy světového hokejbalu a za nimi sprintuje Martin Špaček.Navíc kdo byl někdy v pánské šatně,ví kolik ja tam srandy a energie.Dnes z našich tréninků přicházím většinou svěží.Máme nový TEAM, který něco chce a MY proto uděláme maximum.To MY je hodně důležité, protože s Tomášem Sikorou skvěle spolupracujeme a jdeme správným směrem.Zas mě to maximálně baví.

Přejděme do současnosti. Loňská sezóna skončila bohužel v 1.kole play off. Je to bráno jako neúspěch, když se podíváme zpětně, teď už s chladnou hlavou. V čem vidíš příčinu, že se to nepovedlo dle představ?

Kondice,kádr,zaujetí. Se štěstím jsme přešli předkolo a na Kelty jsme vůbec neměli. Na některých hráčích bylo dokonce vidět,že jsou rádi,že je konec.V playoff?Nemyslitelné.Ale už je to pryč.S předešlou sezónou postupně začala končit další generace hráčů, dlouholetých opor klubu.
Co to pro tebe znamenalo? Nepřemýšlel jsi o tom, jestli bude Jungle dál fungovat?


Tak určitě. Přemýšlel jsem dokonce o kladenské lize.Na druhou stranu jsme všechny postupy či sestupy vždy zažili pouze sportovní cestou čehož si hodně osobně cením,v hokejbale to není zrovna pravidlem. S příchodem Tomáše Sikory natvrdo už ale nebylo pochyb,že národku nepustíme a bude o nás slyšet.


Nicméně v klubu nezůstal téměř kámen na kameni. Řekni nám něco o změnách.


Změna je hlavně v přístupu.Trenér dokázal hráče přesvědčit a namotivovat, že můžeme něco dokázat a má to cenu.Výborná účast na trénincích je mu odpovědí. Místo blbých keců a poznámek začínáme zase hrát a sportovat na úrovni.

Změny v kádru asi na sebe nenechaly dlouho čekat?

Pochopitelně.Dnes nemusíme hráče prosit aby přišli na zápas či zaplatili členské příspěvky.Jaká to úleva !! Hráči, kteří na toto hřešili už tu nejsou a nebudou, pokud nezmění radikálně svůj přístup.Ta změna kádru proběhla tak nějak samovolně a začla už v přípravě.Odešli hlavně nepohybliví či starší hráči,přišli mladí dravci jako Voráček,Javůrek či Kuliha.Na post kapitána pak velezkušený David Pavlík.


Začali jste se připravovat jako jedni z mála už od června. Můžeš nám prozradit, jak příprava probíhala?


Právě na přípravě v sítenském údolí se utvořila kostra nového mužstva.Díky trenérovi to bylo velice náročné,ale i pestré(beachvolejbal,bowling).Utvořila se bezvadná parta a vše vrcholilo přípravnými zápasy a turnajem.Spokojenost a radost když vidíš jak to každého baví.


Kladno je hokejbalově velké město, vše co se odehrává, se mezi hokejbalisty šíří velmi rychle. Zaznamenali jste opět zájem o Jungle?


Na Kladně je vlastně nyní hokejbal ten nejúspěšnější sport a je zde přes dvacet mančaftů.To co se u nás děje má určitě pozitivní dopad. Hráči, kteří mají motivaci něco dokázat si k nám nyní nacházejí cestu a dveře mají otevřené.Konkrétními příklady jsou třeba Jakub Holeček v brance ,šikovný rychlík Radek Janatka,univerzální bojovník Tomáš Prajzler či tvrďák střelec Ondra Bakalár v útoku.


Návazali jste také spolupráci s veleúspěšným Alpiqem Kladno. Jak funguje spolupráce s takovým velkoklubem jako je Alpiq?


Ta spolupráce s momentálně nejlepším klubem světa tu je dlouhodobá,ale letos se posunula ještě o level nahoru. S trojicí Kubica-Maršner-Kadlec probíhají velice korektní jednání a domluvy výhodné pro obě strany.Naše diplomatické úspěchy jsou určitě domácí hřiště v
aréně a vlastní šatna.Na ss je tu skvělá dvojice Schnaubelt-Štastný,na hostování Filip Kadlec nebo Tomáš Král. Hráčem Alpiqu se stal náš klenot Martin Špaček,ale stále bude řádit i u nás což potvrdil když hattrickem zničil Rakovník. Doufáme,že takto nastavená spolupráce bude dlouhodobá.


S jakými cíly jste do sezóny šli? Teda pokud jste si nějaké dali?


Těžká otázka.Máme nové borce,zatím tvoříme tu správnou týmovou chemii.Před sezonou to bylo dostat se zas o krok dál-tedy semifinále.Ale po dobrém startu vidíme v kádru potenciál a nemá cenu se bát cílů nejvyšších.Ale o konečném výsledku rozhoduje hodně faktorů.Uvidíme.


Jardo, liga se rozběhla a Jungle okupuje po čtyřech odehraných kolech průběžné první místo, bez prohry a s nejmenším počtem obdržených branek. Jak bys dosavadní průběh a zápasy zhodnotil?


Je to po dlouhých letech opravdu příjemný pohled na tabulku.3 domácí klání jsme stoprocentně zvládli,smetli jsme rakovnického mistra, v Čimicích nám ke dvou bodům pomohlo štěstí.Nejvíce mě těší,že dřina v přípravě se zatím odráží i na hřišti,rozdíl proti minulé sezoně je diametrální. Typickým příkladem jsou naše výborné rozcvičky před zápasem,disciplína,koncentrace a úplná změna našeho herního stylu.Stíháme dopředu i dozadu a to se mi líbí.Ale jsme na začátku.Vytrvat.A hlavně trefovat lépe zařízení.


Proti jiným ročníkům jste poměrně málo vylučovaní. Jungle vždy zdobila hra na hranici pravidel.
Změnilo se něco?

Oslabit tým umí každý,ale udržet nervy,neoplatit,získat výhodu pro ostatní..to už je kumšt.Hrajeme na tři formace,máme natrénováno,nikoho nehoníme-nemusíme faulovat.To všechno přišlo s novým trenérem a hráči.Naše skóre ze třetích třetin je 6:2,i to o lecčems svědčí.Tento trend musí pokračovat,přesilové situace mohou o všem rozhodnout.Teď nás čeká práce hlavně na naší powerplay.


O víkendu Vás čeká utkání v Praze se South Park Cows. Co od toho utkání čekáš?

Těžkou bitvu,málo branek.Vedeme,každý se proti nám bude chtít vytáhnout.Krávy hrají kombinačně,plastový povrch tomu napomáhá,hlavně přechod středního pásma mají rychlý,sehraný,nebezpečný,navíc je posílila naše bývalá hvězda Tomáš Borkovec.Bohužel zasedám ve volební komisi a v zápase mě na střídačce zastoupí Ondra Joch,který má s prostředím velké zkušenosti ze svého působení v prvoligové Hostivaři.Za jakékoli vítězství přinesu do kabiny basu Kozla a světe div se po Jochově" Hostivaři B a Náprstkovu" Rakovníku by už byla třetí.Jsem zvědav na naši sestavu a výkon bez borců z Alpiqu.Jednoznačně nám věřím.
Na závěr. Máš nějaké osobní přání, nebo něco co by jsi chtěl prostřednictvím rozhovoru všem vzkázat?


Přál bych si aby každý hráč v daném okamžiku odvedl na place či na střídačce maximum stejně jako to dělá Váš realizační tým.Hlavní je aby nás to všechny bavilo a těšili jsme se na všechny zápasy,tréninky,akce.A věřte,že třeba na zimní přípravě se pracuje již teď. Dále vidím v klubu inteligentní a úspěšné borce-co kdyby se někdo z nich také zapojil do věcí jako shánění sponzorů atd…zapojil své kontakty.Strašně by to klubu pomohlo a hokejbal je teď docela na vzestupu. Na závěr jedna výzva-za 20 let máme cca 22 pohárů,spoustu retro dresů a dalších trofejí..,bohužel u mě doma.Kdo vymyslí kam s tím???Mohli bychom si to potom užít všichni společně.


Děkuji ti za rozhovor Jardo, přeji Jungle Fever dalších krásných a úspěšných 20 let a v této průlomové sezóně hodně štěstí.


Díky. Čau

Série výher pokračuje!

5. října 2014 v 21:44 | Autor: Jaroslav Homola |  Články o utkáních

4.JUNGLE-KOVO B 2:1(0:0,2:0,0:1)


Tvrdě vybojované však zasloužené vítězství nás udrželo na bodové vlně a naši fanoušci odcházeli spokojeni. Utkání mělo opět výborné tempo a kvalitní pražský soupeř udržel naší aktivitu v první části na uzdě-0:0.Druhé třetiny se nám zatím nevedli,ale dnes se to zlomilo.Střeleckou taktovku si pro tentokrát vzal Michal Javůrek-Nejprve posvětil šikovnou dorážkou vydařenou premiéru dvojice Kadlec-Bakalár v našich barvách,vzápětí se v přesilovce opět orientoval v předbrankovém prostoru nejlépe-2:0.Zápas jsme zde měli určitě rozhodnout,střely byly 11:4, ale nestalo se a v třetí části začalo Kovo kousat.Tlačilo se před naší klec, kterou ale zavřel jistý Jakub Holeček.Naopak z brejků jsme doslova zazdili tři tutové šance a tak byl protivník po šťastném přesilovkovém zásahu ve hře o body až do konce.Dnes jsme tedy v koncovce selhali-přesto bereme tři body.Zvláštní dík jistě patří dvojici Šťastný-Schnaubelt,kteří neváhali a oblékli náš dres i po předcházejícím extraligovém utkání,kde byli plně vytíženi.STŘELY: 21:16 PŘESILOVKY 6:4 VYUŽITÍ: 1:1

JUNGLE: Holeček--Voráček-Sikora--Schnaubelt,Kasner,Šťastný---Ibl,Pavlík-Bakalár,Kadlec,Javůrek---Řebík,Satýnek-Janatka,Omrai,Náprstek,Prajzler

Komentář trenéra Sikory: Bylo to pro nás hodně těžké utkání. 3 bodů si velice cením, protože Kovo k nám rozhodně nepřijelo bránit. Hráli fyzický hokejbal založený na nepříjemném napadání a rychlými protiútoky. V tom určitě překvapili. V první třetině jsme se zbytečně zbavovali míčků, nepomáhali si a vyráběli jednu hrubku za druhou. Byli jsme nuceni udělat zěmny v sestavě. Tento zápas nás prověřil po psychické stránce a taky jsem se přesvědčil, že jsme na tom dobře fyzicky, protože dovedeme bojovat a makat po celých 45 minut. I takové zápasy v soutěži budou a my musíme být po všech stránkách odolní a táhnout za jeden provaz jako TÝM! Jak jsem říkal na začátku. Cením si tří bodů, zápas ukázal že se v něm začínají objevovat věci, které trénujeme, ale pořád je tam dost chyb, které jsme schopni vyrobit a na tom musíme opravdu zapracovat.

Ondřej Bakalár

5. října 2014 v 21:41

Ondřej Bakalár # 12

-


Důležitá výhra nad Rakovníkem!

1. října 2014 v 20:41 | Autor: Jaroslav Homola |  Články o utkáních

JUNGLE-RAKOVNÍK 5:2 (2:0,2:2,1:0).

Jungle zase táhne! Před velmi slušnou návštěvou jsme úřadujícího mistra přehráli a připsali si po dobrém výkonu všech 16ti borců 3 body do tabulky. Zápas jsme začali naší nátlakovou hrou což nám přineslo převahu a rovněž vedení 2:0.Důraz před brankou přetavil v první gól Tomáš Sikora a na konci třetiny vymetl šibenici Martin Špaček.Na oba zásahy přihrávala naše nově utvořená dvojice Schnaubelt-Šťastný.Ve druhé části náš tlak nepolevoval a zejména první formace uzamkla rakovnické v jejich pásmu.Udeřila však ta druhá když skvělou příhru Kulihy nekompromisně od modré zužitkoval již třetí trefou v sezoně David Pavlík.Potom se však probudili hvězdy hostů-nejprve v početní výhodě skóroval Soukup a vzápětí snížil geniálně Pospíšil.Důležité odskočení však v naší přesilovce zajistil dorážkou opět Martin Špaček-4:2.Kdo v poslední třetině čekal tlak mistra odcházel zklamán.Naše nasazení neopadlo a soupeři jsme povolili jen 2 střely.Hattrick tak mohl dovršit Martin Špaček, který tak výborné utkání střelecky uzavřel.Bylo to povedené nedělní odpoledne a jedeme dál.Neusněme!! STŘELY: 27:16,PŘESILOVKY 5:4,VYUŽITÍ 1:1. JUNGLE: Holeček--Sikora,Voráček-Šťastný,Schnaubelt,Špaček---Ibl,Pavlík-Kuliha,Kasner,Javůrek---Soukup,Satýnek-Janatka,Náprstek,Řebík--Kaiml,Klepetko

Komentář trenéra Sikory: Na zápas s Rakovníkem jsme se poctivě připravovali. Viděl jsem na týmu, že se těší, ale že jdeme do utkání se zdravým respektem. Tak jsme taky k tomu přistoupili.
Od první třetiny jsme si začali vytvářet řadu šancí s tlakem do brány. To se nám taky vyplatilo. Ve druhé třetině jsme malinko vypadli z koncentrace, hra se hodně vyrovnala. Opět jsme se nevyvarovali několika chybám. Ve třetí třetině jsme Rakovník už k ničemu nepustili a zápas dotáhli do úspěšného konce. Jsem rád za tři body, ale to je vše. Pořád děláme mraky taktických chyb a je na čem pracovat.

Jan Šťastný

1. října 2014 v 20:39

Jan Šťastný #25

-


Filip Kadlec

1. října 2014 v 20:38

Filip Kadlec #

-