Máme zde první rozhovor! Zpovídali jsme Jardu Homolu.

8. října 2014 v 22:08 |  Rozhovory s hráči

Klubová redakce si k příležitosti 20.tého výročí od založení Jungle pozvala na slovíčko Jardu Homolu. Generálního managera týmu SK Jungle Fever Kladno, ikonu klubu a člověka bez kterého by tento tým nikdy nemohl fungovat.Jardo, vítám tě u rozhovoru. Jungle Fever, slaví tento roku 20té výročí klubu od založení. Co to pro tebe znamená?

Je to 20 let života s klubem,který pro mě znamená vše.Zažil jsem tu veškeré vzestupy a pády,neskutečné množství zábavy,ale i zklamání či probdělé noci.Byl jsem svědkem velkých změn v hokejbale i v našem klubu.Když dnes navštívím kladenské soutěže skoro ve všech mužstvech vidím hráče,kteří nosili dresy se lvem na prsou.Užil jsme si těch dvacet let jako útočník,jako trenér i jako manažer a vedoucí mužstva.

Pojďme ještě trochu do historie. Řekni nám krátce něco o klubu, úspěchy, neúspěchy(pokud nějaké byly). Lidé kteří klubem prošli

Parta vznikla v rockovém Klubu19 v roce 1994.Dodnes je zachována v našem skvělém veteránském družstvu vedeném stále aktivním kapitánem Pavlem Šrankotou.První desetiletí vlastně proběhlo s tenisákem,ve čtyrech a bez přileb,vrcholilo legendárními finále Jungle-Habešovna v kladenské lize,kdy na naší straně bojovali Hluchý s Plekancem proti Kamešům a spol.Oba týmy nakonec postoupily do vyšších soutěží a s příchodem plastových míčků nastávala nová éra.S ní přichází hráči kolem Ibla a Náprstka a do branky skvělý Fajt.Parádní sezony v 2.ČNHbl vrcholí nejlepším zápasem naší historie,kdy v patém finále roku 2007 sestřelí Richard Diviš hattrickem Nové Strašecí(5:4p) a po úspěšné baráži jdeme do I.ČNHbl. Jsme na úplném vrcholu,máme áčko a béčko mužů a dva dorosty v extralize.V památném čtvrtfinále národky podlehneme těsně Kovu.Po dalších nevýrazných rocích v národce přichází sestup a ani v druhé národce to už není ono.Druhé desetiletí končí a vypadá to,že historie se opakuje a opět nastává nová éra.Kádr se mění,přichází Tomáš Sikora a.. a jsme ve žhavé současnosti.

Kde bereš I po tolika letech chuť do práce v klubu, tak aby vše správně fungovalo? Kde čerpáš tvou neuvěřitelnou energii s jakou se do všeho co se týká Jungle pouštíš?

Souvisí to ještě s předcházející otázkou.Když vidím obrovské úspěchy našich odchovanců pohání mě to dál a žene do práce.Příhoda,Jirotka,Ogurčák-to jsou dnes pojmy světového hokejbalu a za nimi sprintuje Martin Špaček.Navíc kdo byl někdy v pánské šatně,ví kolik ja tam srandy a energie.Dnes z našich tréninků přicházím většinou svěží.Máme nový TEAM, který něco chce a MY proto uděláme maximum.To MY je hodně důležité, protože s Tomášem Sikorou skvěle spolupracujeme a jdeme správným směrem.Zas mě to maximálně baví.

Přejděme do současnosti. Loňská sezóna skončila bohužel v 1.kole play off. Je to bráno jako neúspěch, když se podíváme zpětně, teď už s chladnou hlavou. V čem vidíš příčinu, že se to nepovedlo dle představ?

Kondice,kádr,zaujetí. Se štěstím jsme přešli předkolo a na Kelty jsme vůbec neměli. Na některých hráčích bylo dokonce vidět,že jsou rádi,že je konec.V playoff?Nemyslitelné.Ale už je to pryč.S předešlou sezónou postupně začala končit další generace hráčů, dlouholetých opor klubu.
Co to pro tebe znamenalo? Nepřemýšlel jsi o tom, jestli bude Jungle dál fungovat?


Tak určitě. Přemýšlel jsem dokonce o kladenské lize.Na druhou stranu jsme všechny postupy či sestupy vždy zažili pouze sportovní cestou čehož si hodně osobně cením,v hokejbale to není zrovna pravidlem. S příchodem Tomáše Sikory natvrdo už ale nebylo pochyb,že národku nepustíme a bude o nás slyšet.


Nicméně v klubu nezůstal téměř kámen na kameni. Řekni nám něco o změnách.


Změna je hlavně v přístupu.Trenér dokázal hráče přesvědčit a namotivovat, že můžeme něco dokázat a má to cenu.Výborná účast na trénincích je mu odpovědí. Místo blbých keců a poznámek začínáme zase hrát a sportovat na úrovni.

Změny v kádru asi na sebe nenechaly dlouho čekat?

Pochopitelně.Dnes nemusíme hráče prosit aby přišli na zápas či zaplatili členské příspěvky.Jaká to úleva !! Hráči, kteří na toto hřešili už tu nejsou a nebudou, pokud nezmění radikálně svůj přístup.Ta změna kádru proběhla tak nějak samovolně a začla už v přípravě.Odešli hlavně nepohybliví či starší hráči,přišli mladí dravci jako Voráček,Javůrek či Kuliha.Na post kapitána pak velezkušený David Pavlík.


Začali jste se připravovat jako jedni z mála už od června. Můžeš nám prozradit, jak příprava probíhala?


Právě na přípravě v sítenském údolí se utvořila kostra nového mužstva.Díky trenérovi to bylo velice náročné,ale i pestré(beachvolejbal,bowling).Utvořila se bezvadná parta a vše vrcholilo přípravnými zápasy a turnajem.Spokojenost a radost když vidíš jak to každého baví.


Kladno je hokejbalově velké město, vše co se odehrává, se mezi hokejbalisty šíří velmi rychle. Zaznamenali jste opět zájem o Jungle?


Na Kladně je vlastně nyní hokejbal ten nejúspěšnější sport a je zde přes dvacet mančaftů.To co se u nás děje má určitě pozitivní dopad. Hráči, kteří mají motivaci něco dokázat si k nám nyní nacházejí cestu a dveře mají otevřené.Konkrétními příklady jsou třeba Jakub Holeček v brance ,šikovný rychlík Radek Janatka,univerzální bojovník Tomáš Prajzler či tvrďák střelec Ondra Bakalár v útoku.


Návazali jste také spolupráci s veleúspěšným Alpiqem Kladno. Jak funguje spolupráce s takovým velkoklubem jako je Alpiq?


Ta spolupráce s momentálně nejlepším klubem světa tu je dlouhodobá,ale letos se posunula ještě o level nahoru. S trojicí Kubica-Maršner-Kadlec probíhají velice korektní jednání a domluvy výhodné pro obě strany.Naše diplomatické úspěchy jsou určitě domácí hřiště v
aréně a vlastní šatna.Na ss je tu skvělá dvojice Schnaubelt-Štastný,na hostování Filip Kadlec nebo Tomáš Král. Hráčem Alpiqu se stal náš klenot Martin Špaček,ale stále bude řádit i u nás což potvrdil když hattrickem zničil Rakovník. Doufáme,že takto nastavená spolupráce bude dlouhodobá.


S jakými cíly jste do sezóny šli? Teda pokud jste si nějaké dali?


Těžká otázka.Máme nové borce,zatím tvoříme tu správnou týmovou chemii.Před sezonou to bylo dostat se zas o krok dál-tedy semifinále.Ale po dobrém startu vidíme v kádru potenciál a nemá cenu se bát cílů nejvyšších.Ale o konečném výsledku rozhoduje hodně faktorů.Uvidíme.


Jardo, liga se rozběhla a Jungle okupuje po čtyřech odehraných kolech průběžné první místo, bez prohry a s nejmenším počtem obdržených branek. Jak bys dosavadní průběh a zápasy zhodnotil?


Je to po dlouhých letech opravdu příjemný pohled na tabulku.3 domácí klání jsme stoprocentně zvládli,smetli jsme rakovnického mistra, v Čimicích nám ke dvou bodům pomohlo štěstí.Nejvíce mě těší,že dřina v přípravě se zatím odráží i na hřišti,rozdíl proti minulé sezoně je diametrální. Typickým příkladem jsou naše výborné rozcvičky před zápasem,disciplína,koncentrace a úplná změna našeho herního stylu.Stíháme dopředu i dozadu a to se mi líbí.Ale jsme na začátku.Vytrvat.A hlavně trefovat lépe zařízení.


Proti jiným ročníkům jste poměrně málo vylučovaní. Jungle vždy zdobila hra na hranici pravidel.
Změnilo se něco?

Oslabit tým umí každý,ale udržet nervy,neoplatit,získat výhodu pro ostatní..to už je kumšt.Hrajeme na tři formace,máme natrénováno,nikoho nehoníme-nemusíme faulovat.To všechno přišlo s novým trenérem a hráči.Naše skóre ze třetích třetin je 6:2,i to o lecčems svědčí.Tento trend musí pokračovat,přesilové situace mohou o všem rozhodnout.Teď nás čeká práce hlavně na naší powerplay.


O víkendu Vás čeká utkání v Praze se South Park Cows. Co od toho utkání čekáš?

Těžkou bitvu,málo branek.Vedeme,každý se proti nám bude chtít vytáhnout.Krávy hrají kombinačně,plastový povrch tomu napomáhá,hlavně přechod středního pásma mají rychlý,sehraný,nebezpečný,navíc je posílila naše bývalá hvězda Tomáš Borkovec.Bohužel zasedám ve volební komisi a v zápase mě na střídačce zastoupí Ondra Joch,který má s prostředím velké zkušenosti ze svého působení v prvoligové Hostivaři.Za jakékoli vítězství přinesu do kabiny basu Kozla a světe div se po Jochově" Hostivaři B a Náprstkovu" Rakovníku by už byla třetí.Jsem zvědav na naši sestavu a výkon bez borců z Alpiqu.Jednoznačně nám věřím.
Na závěr. Máš nějaké osobní přání, nebo něco co by jsi chtěl prostřednictvím rozhovoru všem vzkázat?


Přál bych si aby každý hráč v daném okamžiku odvedl na place či na střídačce maximum stejně jako to dělá Váš realizační tým.Hlavní je aby nás to všechny bavilo a těšili jsme se na všechny zápasy,tréninky,akce.A věřte,že třeba na zimní přípravě se pracuje již teď. Dále vidím v klubu inteligentní a úspěšné borce-co kdyby se někdo z nich také zapojil do věcí jako shánění sponzorů atd…zapojil své kontakty.Strašně by to klubu pomohlo a hokejbal je teď docela na vzestupu. Na závěr jedna výzva-za 20 let máme cca 22 pohárů,spoustu retro dresů a dalších trofejí..,bohužel u mě doma.Kdo vymyslí kam s tím???Mohli bychom si to potom užít všichni společně.


Děkuji ti za rozhovor Jardo, přeji Jungle Fever dalších krásných a úspěšných 20 let a v této průlomové sezóně hodně štěstí.


Díky. Čau
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama