Prosinec 2014

Rozhovor s letos novou tváři v brankovišti - Kubou Holečkem

13. prosince 2014 v 20:11 Rozhovory s hráči
Před letošní sezonou se stal novou postavou v brankovišti Jungle Fever. Je řeč o Jakubu Holečkovi. Rodák z Kutné Hory aktuálně vede průběžné pořadí gólmanských statistik. Redakce klubu si na Kubu posvítila a vyzpovídala ho, tady jsou jeho reakce na námi kladené dotazy:

Ahoj Kubo, pozvali jsme si tě na krátký rozhovor. Nejde se nezeptat. K týmu ses připojil na začátku srpna. Řekni, jak došlo ke spojení mezi tebou a Junglem?
Moje spojení s Junglem se událo přes Míru Solara, s kterým jsem odchytal pár sezon v Alpiqu B. Když se tým v létě zrušil, neměl jsem vůbec představu, kde bych mohl hrát. Věděl jsem jistě, že pokud to bude jen trochu možné, nebudu chtít skončit v kladenské lize. Jednoho dne se mi ozval Tomáš Sikora s tím, že mu na mě dal Soli tip a jestli si to a Junglem nechci zkusit. Neváhal jsem.

Znal jsi už někoho před tím, než jsi k nám přišel? Jaké bylo zvykání na novou partu, nový tým…
Pár kluků jsem znal z předchozí hokejbalové pouti, některé jsem znal alespoň od vidění, ale obecně se dá říct, že jsem šel trochu do neznáma. Už od dorostu jsem byl zvyklý na nějakou partu, se kterou jsme to až na pár výjimek táhli naskrz týmy a soutěžemi. Letos už jsem byl asi jediný, kdo chtěl pořád něčeho dosáhnout a hrát trochu na úrovni. Přiznám, že jsem se trochu obával, jak zapadnu, ale nyní vidím, že to bylo úplně zbytečné.

Kádr doznal značných změn. Tvůj celkový pohled? Fungování klubu, tréninky, zápasy, přístup?
Upřímně jsem Jungle Fever neměl nikdy moc rád. Letní informace o celkové změně kádru a tvorbě nové party mě v tomhle směru potěšila. Pohled na letošní Jungle Fever musí být pro každého jedna velká radost. Kombinace lidí, kteří opravdu chtějí, a výborného managementu nese jednoznačně ovoce. Jardu Homolu jsem pořádně poznal až letos a musím říct, že jsem zatím asi nepotkal někoho, kdo by hokejbal a tým miloval tolik co on, respekt!
V Junglu se pravidelně střídáš v brance s Michalem Kaimlem. Spolupráce mezi vámi funguje?
Myslím, že nejen funguje, ona je z mého pohledu naprosto výborná a užívám si to. Vzájemně se podporujeme a fandíme si, spolupráce jak z učebnice. Těžíme z toho nejen my, ale i celý tým, není nic horšího, než rozdělený mančaft, kde brankáři spolu bojují a zapojují do toho i další kluky. Doufám, že to Michal nevidí jinak :)

Podzimní část skončila. Tým se pohybuje na hezkém průběžném druhém místě. Tobě se dokonce podařilo ovládnout gólmánské statistiky. Dobře se na to dívá, ne?
Jak říkáš, dívá se na to pěkně, každý potřebuje trochu přiživit toho svého vnitřního ješitu. Průběžné druhé místo v soutěži je paráda a odměna za poctivou práci. A gólmanské statistiky? Fajn pohled, mám radost, ale ono to zase tolik neznamená, jsou to spíš týmové statistiky, sebelepší gólman v podprůměrném týmu nebude na čele statistik. Já jsem hlavně rád, že po několika letech odcházím z hřiště s výhrami a s dobrým pocitem. Loni jsem všeho všudy vyhrál asi dva zápasy.
Na podzim jsme mohli sledovat dva nadprůměrné zápasy s hvězdným Rakovníkem. Oba výsledky skončily shodně 5:2, ale vždy se radoval daný domácí tým. Jak bys tyto zápasy zhodnotil?
První zápas byl z pohledu mezi třemi tyčemi o hodně pečlivém defenzivním výkonu podpořeném výborným Martinem Špačkem v útoku. Doma se nám podařilo udržet koncentraci a nechybovat. Na takových výkonech musíme v hlavně v play-off stavět.
Zápas v Rakovníku byl zvláštní, přišlo mi, že jsme se na zápas nesoustředili tak, jak jsme měli. Rakovník byl lepší, hlavně hrál mnohem s větším klidem. Nejzkušenější hráči Rakovníka prošli
mnohem většími bitvami, než zápasem o průběžné první místo v třetí lize a na hřišti to bylo vidět. Já sám se na sebe po zápase dost zlobil, míček se mi v síťce vlnil minimálně dvakrát zbytečně. Paradoxně jsme si mohli odvézt bod, ve třetí třetině jsme k tomu v jeden okamžik neměli daleko. Ale možná dobře že to tak dopadlo, lepší lekci dostat teď, než na jaře.

Kde si myslíš, že jsou rezervy, na kterých by se mělo zapracovat?
V poctivé docházce na tréninky a v na psychické odolnosti týmu. Když prohráváme, přestáváme dodržovat naší hru a necháváme se unést soupeřem a rozhodčími. Play-off bude hlavně o tomhle a pokud chceme uspět, musíme si vzít ponaučení ze zápasu s Rakovníkem. Určitě by stálo za to zaměřit se na tréninku víc i na jednodušší koncovku a přesilovku a oslabení.

Podzim sice skončil, ale kvapem se blíží pestrá zimní příprava, kterou máte začínat hodně brzy. Těšíš se, nebo je to pro tebe nutné zlo?
Kdybych tu napsal, že se těším, tak všichni, co mě znají, by se mi vysmáli. Fyzická příprava není rozhodně moje parketa. Nicméně ten největší problém je se přemluvit a zvednout se ze židle. Když už na tréninku jsem, nějak to tam odkroutím a ač to tak z vnějšku možná nevypadá, snažím se do toho dávat v rámci mých možností všechno. Zimní i letní příprava má podle mě ještě jeden veledůležitý faktor a to utužování party. To si nechci nechat ujít.

Poslední otázka Kubo. Budou Vánoce, proto určitě všechny zajímá, jestli má už poctivě Ježíšek všechny dárky a jak budeš během svátků trávit čas?
V tomhle já jsem hroznej. Všechno honím poslední dny a rok co rok si říkám, že za rok to bude jinak. Ale prostě to k tomu už patří. Na svátky se každoročně těším, člověk po tom shonu pořádně vypne a má čas si v klidu sednout s blízkými. Mám v plánu i trochu netradiční akci, s kamarádem vyrazíme se stanem do hor a zkusíme si přežití v zimní přírodě.

Díky za rozhovor. Přeji krásné prožití svátků vánočních a úspěšný vstup do Nového Roku 2015.
Taky přeju krásné svátky a doufám, že si všichni nadělíme pořádný týmový úspěch.