Leden 2015

Rozhovor s hrajícím trenérem - Tomášem Sikorou

28. ledna 2015 v 23:14 | Autor: Jaroslav Homola |  Rozhovory s hráči

Tomáš Sikora, hrající kouč našeho klubu redakci v polovině zimní přípravy poskytl rozhovor o aktuálním dění v organizaci SK Jungle Fever:

Letní příprava-licence-podzim v roli hrajícího kouče-výborné výsledky a druhé místo v lize.Opravdu razantní nástup do nové role.Můžeš se ještě stručně k loňské práci vrátit?

Kdybych se měl vrátit na začátek. Vybavuji si jako dnes první trénink letní přípravy v červnu, kdy jsme hráčům představovali změny ve fungování, jak budeme pracovat my a co budeme vyžadovat. Polovina lidí se mi začala smát, protože nevěřila a rovnou byla skeptická. O to víc jsem se pustil společně Jardou do práce. Letní přípravu jsme udělali hodně pestrou a postupně se k nám přidávali další kluci.
Trénovalo se hodně, kluci občas skuhrali, ale to k tomu patří. Oni mi to potom vraceli ve fotbálku:-). Na konci srpna jsme absolvovali mini turnaj v Berouně. Já trenérský kurz licence C a plni očekávání vlítli do podzimní části soutěže. Pro mě to ale znamená dvakrát více zodpovědnosti, než jsem byl zvyklý. Trvalo mi se s touto rolí sžít, protože je opravdu něco jiného, když jste jen jako hráč a staráte se pouze o sebe a svůj výkon. Teď je člověk zodpovědný za výkon celého týmu a ještě musí plnit hráčské povinnosti na 100%. Soustředit se na více věcí na jednou, ale myslím si že kluci jsou šikovní a svým přístupem mi v tom hodně pomáhají. Hlavně nebýt Jardy Homoly, tak bych se ze všeho asi zbláznil. Vůbec nechápu jak se komplet
o vše mohl tak dlouho starat sám.Vrátil bych se ale k podzimní části. Do soutěže jsme šli s velmi zdravým respektem. Sehráli jsme několik kvalitních zápasů. Samozřejmě nás herní výpadek neminul, ale můj názor je ten, že to bylo hodně zdravé a doufám, že stále zůstaneme nohama na zemi.

Zpět do žhavé současnosti. 6. ledna vám začala zimní příprava a prvních osm tréninků máte za sebou.Co si pro mužstvo připravil a jak si zatím spokojen?


Začátek jsme dali schválně hned po vánocích. Je to nová parta, která se dává postupně za chodu dohromady, proto chceme abychom byli co nejvíce společně. Příprava je letos opravdu hodně pestrá a střídáme různá sportoviště. Začali jsme běháním okruhů v rámci Kladna. Zvoneček atd.., tartan, běhy na Sletišti. Do toho jsme postupně začali využívat halu, kde máme co potřebujeme a na 4 neděle jsme si pronajali tělocvičnu. Tam jedeme kruhový trénink a také konečně hrajeme. Spokojen, nespokojen. To je dobrá otázka. Tréninků bylo osm a u hráčů, kteří absolvovali většinu nebo mají 100% , je vidět nějaký progres. Účast neklesla ani jednou pod 12 lidí, což je taky pozitivní. Připojil se k nám také jeden hráč(nebudu zatím jmenovat), po kterém jsem moc toužil, aby u nás byl. Jeho vystupování a přístup může být pro všechny hodně velkým vzorem. Nespokojen jsem s tím, jak k tomu všemu přistoupili někteří hráči, kteří byli na podzim v základní sestavě a na jaro se s nimi počítalo a počítá, ale jejich docházka je
na můj vkus hodně špatná. S některými jsem měl možnost o tom mluvit osobně. Z čeho jsem ale obrovsky zklamaný tak je přístup Filipa Kadlece, Michala Kulihy a Martina Růžičky. Kluci, na které jsem hodně spoléhal a věřil jsem, že na jaře budou jedněmi z tahounů. Bohužel kluci nejsou schopní jakkoliv komunikovat a na tréninky se k týmu připojit. O tom opravdu nevím co si mám myslet, ale jsme dospělí lidi a shodli jsme se s Jardou, že nikoho hrát za Jungle přemlouvat nebudeme. Myslím si,že parta lidí kolem Jungle je skvělá, hráči mají od nás komplet vše zařízeno. Nikoho ničím navíc nezatěžujeme. Po klucích pouze chceme aby chodili na tréninky, aby je to bavilo a zákonitě z toho potom plynou výsledky, ale když někdo nechce a nemá zájem, tak je to jeho rozhodnutí a my ho musíme respektovat. Kladno má jednu velkou výhodu v tom, že se zde produkují neustále dobří hokejbalisté, proto věřím, že se najdou další kluci, kteří budou chtít hrát někde ,kde to má smysl, ale to už se myslím, že v kladenských hokejbalových kuloárech rozkřiklo. Celkově chceme mít z naší práce radost a ta tam převažuje. To je důležité.

Je konec ledna.Co vás čeká dál?


Tak samozřejmě to nekončí a my nabíráme na obrátkách. Zvyšujeme tempo a intenzitu v tréninku. Záleží mi na tom, aby byl tým na soutěž pořádně připraven. Hned první únorový den absolvujeme náš klasický nedělní trénink v tělocvičně, ale hned potom se
přesuneme do mostecké hokejbalové haly, kde sehrajeme první přátelské utkání s týmem Chomutova od 13:00hod. Původně jsme měli hrát v naší aréně, ale vzhledem k počasí a možnosti zranění jsme rádi, že si zahrajeme v suchu na kvalitním povrchu. Bude to zajímavá konfrontace s týmem ze severu, k tomu někteří jejich hráči jezdí hrát extraligu za Most a většina je už pravidelně na hřišti. Pro nás to bude víceméně přechod z hrubé přípravy na hřiště. Zajímá mě, jak se s tím tým popasuje . Potom už jen absolvujeme 2x halu na sletišti, 1x tělocvičnu a pozvolna přecházíme na hřiště. Jsem rád, že jsme se předběžně domluvili s kladenským Alpiqem na sehrání přátelského utkání a taky se nám podařilo domluvit společně s trenérem Kurfürstem zápas v Karlových Varech, které trénuje. Tím ukončíme zimní přípravu a vše budeme dále přizpůsobovat směrem k playoff.

Chystáte na jaro nějaké změny v kádru???


Původně jsme nechtěli do sestavy vůbec zasahovat, protože hráčů na soupisce máme hodně, ale okolnosti nás dovedly k tomu, že menší změny uděláme. Především díky zraněním a neochotě některých kluků se k nám po podzimu připojit. Do obrany k nám přišla jedna hodně výrazná posila a pro všechny známá tvář.. Dále s námi trénují kluci s kladenské ligy, které chceme vyzkoušet a v neposlední řadě se k nám tento týden připojil jeden útočník, který hrál donedávna hokej a hodně si od něj slibujeme. Zbytek kádru zůstane stejný.
Můj názor je ten, že tyto změny určitě udělají příjemný vítr v kabině.Zatím tomu vše nasvědčuje.

A jaké jsou cíle mužstva pro jaro??


Cíle mužstva jsme museli pozměnit. Do sezóny jsme šli s tím, že se chceme umístit do šestého místa. Ale teď když víme, jaký je v týmu potenciál se chceme umístit do čtvrtého místa a zajistit si co nejlepší výchozí pozici pro playoff. To znamená, že zbytek základní části beru jako přípravu na vyřazovací boje.


Tak děkujeme trenére a týmu přejeme herní pohodu a hodně úspěchů v jarní ligové části!!!