Ke krátkému rozhovoru jsme si pozvali dalšího nováčka v týmu Jungle Fever. Představujeme Tomáše Krále

16. dubna 2015 v 20:06 | Autor: Tomáš Sikora |  Rozhovory s hráči

Ahoj Tomáši. Nejdříve se nám malinko představ. Kolik ti je let, odkud jsi, co děláš ve volném čase, jakou hudbu posloucháš, co máš rád k jídlu, tvé koníčky?
Ahoj, je mi 21 let a pocházím z Kladna. Svůj volný čas trávím s přítelkyní nebo s kamarády. Co se týče hudby, tak nemám vyhraněný styl. Mým nejoblíbenějším jídlem jsou těstoviny s kuřecím masem. A moje koníčky? Vše, co se týká sportu.

Víme, že stále aktivně hraješ hokej. Kde teď momentálně působíš a jaké jsou tvé další hokejové plány do budoucnosti?
Letos jsem působil v Rakovníku. Příští sezonu bych chtěl zkusit 1.ligu, nebránil bych se ani zahraničí.

Tvé největší hokejové úspěchy, pokud nějaké jsou?
Za úspěch považuji postup staršího dorostu "Pézetky" do extraligy.

Přejděme k hokejbalu. Od nové sezóny jsi se připojil k týmu Jungle. Jak si se k nám dostal?
Do Jungle mě přivedl Michal Voráček. Já jsem hledal tým, kde bych mohl po konci hokejové sezony nastoupit, a Michal mi nabídl, jestli bych to nechtěl zkusit právě za Jungle. Přišel jsem se podívat na zápas, domluvil se se Sikim a bylo hotovo.

Stále jsi hráčem kladenského Alpiqu. Přeci jen, extraliga je atraktivnější. Nelákalo tě to spíše tam?
Extraligu už jsem si před dvěma lety vyzkoušel a určitě bych si ji rád ještě někdy zahrál. Nicméně letos jsem s nikým s Alpiqu o svém nástupu nejednal, tak uvidíme, co přinese příští sezona.

Jak by jsi zatím hodnotil tvé vystoupení v Junglech? Za osm zápasů máš 14 kanadských bodů. Co na to říct?
Pro mě jsou osobní statistiky až na druhém místě. Více mi záleží na týmovém úspěchu. 14 kanadských bodů za osm zápasů není nejhorší, ale určitě to mohlo být lepší. Spoustu šancí jsem nevyužil, zrovna si vybavuji prázdnou bránu v Rakovníku, kterou jsem asi z dvou metrů netrefil.

Na jaře většinou nastupuješ v centru a na křídlech máš Michala Javůrka s Ondrou Bakalárem. Jak ti tato spolupráce vyhovuje?
Zatím si naši spolupráci nemohu vynachválit. Oba dva jsou to velice běhaví a rychlí hráči. Dovolím si tvrdit, že mám nejrychlejší křídla v lize, která navíc umí dát gól a perfektně bránit.

Když se ještě vrátím k poslednímu zápasu s Ďáblicema. Sice bylo postavení v tabulce obou týmů jasné. Soupeř s vámi zdatně držel krok a prosazovat jste se začali až po polovině utkání. Zhodnotil bys nám zápas?
My jsme do zápasu šli s tím, že je to pro nás příprava na play off a také jim vrátit podzimní porážku. Soupeř přijel pouze v devíti lidech, bránil střední pásmo a čekal na brejky, kterých moc neměl, a když už nějaký, tak nás podržel brankář. První třetina z naší strany nebyla ideální, v kabině jsme si k tomu
něco řekli a do druhé třetiny jsme vstoupili daleko líp, začali jsme hrát svoji hru. Ďáblice v půlce zápasu fyzicky odpadly a my jsme na hřišti jasně dominovali a zaslouženě vyhráli.

Proti Bohemii jsi bohužel nedohrál a byl jsi nucen odstoupit. Co se stalo a je hlavně vše v pořádku?
Šli jsme do přečíslení 3 na 2, dostal jsem přihrávku před branku, kde se mi soupeřova hokejka dostala mezi nohy a už jsem se klouzal po betonu. Odneslo to koleno, ale naštěstí je jen naražené, takže do play off budu připraven.

Před Vámi je play-off. To, na co se trénuje celý rok a pro co se vlastně hraje. Jak to vidíš ty Tomáši? Máš nějaké osobní cíle. Chtěl by jsi říct něco směrem k týmu?
Máme dva skvělé brankáře, tři vyrovnané lajny, všichni hrajeme pro tým. Pokud nedojdeme do finále, bude to pro mě velké zklamání. Já osobně chci s Junglem bojovat o 1.ligu.

Přejeme hodně štěstí ve vyřazovacích bojích, pevné zdraví a mnoho úspěchů.
Díky za rozhovor a Ahoj.

Děkuji, není za co. Ahoj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama