Po víkendu je finálový stav vyrovnaný na 1:1

25. května 2015 v 17:38 | Autor: Jaroslav Homola |  Články o utkáních

Finále: Jungle Fever Kladno vs. Rakovník, stav série 1:1

FINÁLE 1: Rakovník - Jungle Fever Kladno 0:3 (0:0,0:1,0:2)
První finálové střetnutí začalo národní hymnou a vhazováním sponzorů a pak se šlo na to. Raci vstoupili do série doma lépe, byli aktivnější, ale Kuba Holeček v naší bráně chytal spolehlivě a držel tak Jungle Lvy ve hře. Z bezbrankové první části si domácí odnesli aspoň přesilovku a když na začátku té druhé dostali další dvě výhody zápas se pomalu lámal. Obrana Jungle v čele s výtečným Holečkem totiž branku nepovolila a kladenští Lvi potom sami udeřili, když Jaroslav Řebík umístěnou střelou nachytal Gerlicha 0:1. Běžela 29. minuta. Nás vedení neskutečně nakoplo a najednou jsme byli všude o krok dříve. Místo tlaku domácích v poslední třetině tak přišli další dva gólové momenty Jungle. V 37. minutě procedil od mantinelu míček za Gerlicha Tomáš Král a o čtyři minuty později pojistil vedení po pěkné akci druhé formace Jan Eitler. Jakub Holeček pak dochytal klání s čistým kontem a díky jeho výkonu a efektivitě v útoku jsme si připsali veledůležitý první bod v sérii.

Branky: 0:1 Řebík, 0:2 Král(Steigauf,Řebík), 0:3 Eitler(Husák,Steigauf)
Střely: 23:26 Přesilovky: 5:4 Využití 0:0
Sestava Jungle Fever: Holeček, Kaiml - Pavlík, Sikora, Javůrek, Král, Bakalár, Steigauf, Řebík, Janatka, Eitler, Husák, Ibl, Nedvěd, Náprstek, Prajzler, Voráček - Klepetko

FINÁLE 2: Rakovník - Jungle Fever Kladno 3:1 (2:0,0:0,1:1)
I druhý zápas chtěli Raci začít náporem a pomohl jim náš nesmyslný faul v útočném pásmu a brzká přesilová hra. V té se skvěle za brankou orientoval Ondřej Suchý a zpoza klece odčaroval Holečka 1:0. Čas 3:53. Domácí to dostalo do obrovského laufu a bylo jich rázem plné hřiště. Vše vrcholilo v 10. minutě kdy na kruhách zůstal nepokrytý Jan Prokop a z otočky nezaváhal 2:0. Převaha Raků pokračovala a vrcholila ve druhé třetině, kdy ji ještě umocnil i příjezd reprezentanta Jana Pospíšila z vlašimského finále, ale Holeček se rozhodl držet ještě Jungle ve hře a stav se i přes velké příležitosti domácích nezměnil. Na úvod třetí části jsme pozměnili sestavu sestavu a to mělo okamžitý efekt. Hned v 31. minutě vysunul Nedvěd ukázkovou kolmicí Eitlera a ten skvěle zakončil 2:1. Rakovnická aréna v tu chvíli ztichla a kladenští se nadechli k náporu. Zasypali jsme Gerlicha střelbou ze všech pozic,branka visela ve vzduchu, ale strážce domácí svatyně už vyrovnání nepovolil nebo ho zachránila tyč po střele Milana Schnaubelta, který rovněž dorazil z vlašimského finále, aby pomohl aspoň v poslední části.Když už se schylovalo k naší power play vyhrál Polívka opět čistě buly na Martina Tvarůžka a ten ranou do šibenice v čase 43:20 definitivně rozhodl o vyrovnání série.

Branky: 1:0 Suchý(Sýkora,Stahl)PP, 2:0 Prokop(Sýkora,Vondrák),2:1 Eitler(Nedvěd),3:1 Tvarůžek(Polívka)
Střely: 23:16 Přesilovky: 5:6 Využití 1:0
Sestava Jungle Fever: Holeček, Kaiml - Pavlík, Sikora, Javůrek, Král, Bakalár, Steigauf, Řebík, Janatka, Eitler, Husák, Ibl, Nedvěd, Náprstek, Prajzler, Voráček - Kasner, Schnaubelt

Komentáře k utkáním trenéra Sikory:

Komentář k zápasu č.1:
Do zápasu obě mužstva doslova vlétly. Hra měla spád, tempo a velké nasazení. První polovina patřila domácím i díky našim hloupým vyloučením, kdy jsme soupeře pustili více do hry. Držel nás skvěle chytající Holeček a nám se podařilo dát z nenápadné akce branku. Potom se obraz hry otočil. Převzali jsme kontrolu nad zápasem, měli jsme herní převahu. Ve třetí třetině jsme už domácí do velkých šancí nepustili, přidali další dvě branky a zápas zaslouženě vyhráli. Chválím mužstvo za kompaktní týmový a obětavý výkon.
Komentář k zápasu č.2:
Jako noc a den vypadal vstup do zápasu v neděli. Upozorňoval jsem tým, že musíme ustát úvodní tlak domácích. Nebýt vyloučení a hrát zodpovědně dozadu. Bohužel ve třetí minutě přišel zbytečný útočný faul. Následnou přeilovku domácí využili a až do konce druhé třetiny byli ve hře domácí. Všude jsme byli pozdě. prohrávali osobní souboje. Opět výborně chytající Holeček nás držel ve hře. Ve třetí třetině jsme se zvedli. Stáhli hru na dvě pětky a znásledného tlaku snížili na rozdíl branky. V těchle chvílích jsme dominovali. Vytvořili si několik vyložených šancí. Bohužel, po naší hloupé chybě dvě minuty před koncem domácí zvýšili na konečných 3:1.
Nicméně odjíždíme z Rakovníka se skvělým výsledkem 1:1 na zápasy. Náš cíl byl uhrát minimálně jedno utkání, což se podařilo. Oba zápasy měly neuvěřitelné tempo. Byly správně vyhecované, ale vedené férově. Domácí jsou nadále v sérii obrovským favoritem. My můžeme jenom překvapit.

Jungle Fever zdolal pražské Kovo a postupuje do finále!

18. května 2015 v 16:02 | Autor: Jaroslav Homola |  Články o utkáních
Stav série: Jungle Fever - Kovo Praha B 3:0 aneb jdeme do finále! V obrovském sobotním dramatu jsme přetlačili Kovo v prodloužení a ve finále nás čeka obhájce titulu z Rakovníka!

Kovo Praha B - Jungle Fever Kladno 3:4 p (0:1,1:0,2:2,0:1)

Do duelu jsme nešli v plné sestavě,ale nástup jsme měli parádní.V první části(4:14) jsme zasypali kanadského gólmana Sevignyho střelbou, ale chytal fantasticky a ujala se pouze třetí dorážka Michala Javůrka. Tlačili jsme i v druhé části(9:15), ale domácí z nenápadné akce srovnali a byli stále nebezpečnější.1:1.Ve třetí třetině šli Vosy do převahy(16:5) a výsledkem byl vedoucí gól Čaneckého po buly, které nám tentokrát opravdu nevycházely.Pak však přišly velké chvíle Michala Javůrka,který dokonal hattrick. Nejprve zpoza branky srovnal a za minutu po chybě domácích a přečíslení dva na nulu proměnil výzvu od Jardy Řebíka 2:3 !! Poté jsme bohužel faulovali a domácí Vosy se dostali do obrovského tlaku.Vyrovnali a navíc trefili břevno a nevyužili ani další závary.Klinickou smrt jsme ovšem díky nesmírné obětavosti a padání do střel přežili a šlo se do prodloužení.3:3.V něm oba celky nevyužili své přesilovky ani další šance a vypadalo to, že rozhodnou nájezdy.V čase 53:24 však přihrávku Tomáše Sikory pěkně protečoval Michal Kasner do běhu a JAROSLAV ŘEBÍK v plné rychlosti našel z křídla mezírku mezi betony kanadského brankáře!!JSME VE FINÁLE

Branky: 2 Janáček,Čanecký-3 Javůrek,Řebík

Střely: 32:39 Přesilovky 5:5 Využití 1:0

Sestava Jungle: Holeček,Kaiml - Pavlík, Sikora, Javůrek, Král, Kasner, Steigauf, Řebík, Schnaubelt, Eitler, Husák, Ibl, Náprstek, Prajzler, Janatka

Dvě vybojovaná vítězství v naší aréně znamenají,že do finále nám chybí poslední krok

15. května 2015 v 10:19 | Autor: Jaroslav Homola

Stav série: Jungle Fever Kladno - Kovo Praha B 2:0

Zápas 1: JUNGLE-KOVO 4:2(3:0,1:0,0:2)

Kanadského gólmana v brance Kova přivítal nejdříve Tomáš Král parádní brankou z otočky a vzápětí tvrdou ranou od mantinelu zvýšil Honza Eitler.Skóre podařené první třetiny semifinále uzavřel opět Tomáš Král,dokonce v oslabení, kdy utekli s Honzou Šťastným.3:0.Druhou část jsme opět ovládali a 10 vteřin před jejím závěrem dovršil hattrick Tomáš Král.Skóroval tak 5-5,v oslabení i v přesilovce,skvělý výkon.V závěru jsme hodně polevili a dovolili Vosám snížit.

Branky: Král 3, Eitler - Miksa, Hájek
Střely: 24:23 Přesilovky 3:5 Využití 1:0 V oslabení 1:0

Zápas 2: JUNGLE-KOVO 7:2(2:2,4:0,1:0)

Už ve 20.vteřině skóroval po akci celé první formace opět Tomáš Král,ale hosté byli tentokrát v úvodu lepší(8:12) a dokázali dvakrát vyrovnat v početní převaze.Dalším pohromám pak zabránil skvělý Kuba Holeček.Do druhé části jsme museli změnit strategii, ale nejdříve nás čekala výhoda 5-3 ve které jsme zápas dvěma trefami rozhodli:3:2 Tomáš Král(Nedvěd) 4:2 Michal Javůrek(Schnaubelt).Tomáš Král pak v další přesilovce opět dovršil hattrick a za chvíli servíroval Milan Schnaubelt svou třetí gólovou asistenci pro Jardu Řebíka 6:2 !!!Když v poslední třetině zarovnal skóre Honza Šťastný bylo už dávno jasné, že Vosy odletí do Prahy díky naším Lvům bez bodu i bez nálady.

Branky: Král 3, Javůrek 2,Řebík,Šťastný - Zeman,Kolín
Střely: 29:29 Přesilovky 4:7 Využití 3:2!!

Sestava Jungle: Holeček, Kaiml - Sikora,Pavlík - Javůrek, Král, Bakalár - Steigauf, Řebík -Šťastný, Eitler, Husák - Nedvěd, Ibl - Janatka, Schnaubelt, Prajzler - Náprstek, Kasner