Sezóna 2014/2015 je za námi!

26. června 2015 v 12:53 | Autor: Lukáš Jůdl

Děkujeme všem našim fanouškům a příznivcům za podporu v sezoně 2014/2015. Bylo Vás vidět i slyšet!

Shrnutí sezóny 2014/2015:

• 2. NHbL - druhé místo v základní části a celkové druhé místo v celé soutězi (ligu vyhrál HBC Rakovník)
  • Český pohár - Jungle Fever skončil na solidním devátém místě

Jungle Fever skončil pod vrcholem!

10. června 2015 v 20:08 | Autor: Lukáš Jůdl (Vaše Kladno) |  Články o utkáních

Hokejbalisté kladenského Jungle Fever mají za sebou po dlouhé době jistě nejlepší sezónu. Tu však ve finálovém pátém a tedy rozhodujícím utkání, nedokázali dotáhnout do vítězného konce a sezónu končí na druhém místě. Po urputném boji nestačili na tým z Rakovníku, kterému Jungle Fever podlehl v rakovnické aréně, v prodloužení 4:3.

Oba týmy začaly velmi opatrně, ale také si vytvořily mnoho gólových šancí, kterým však chybělo přesné zakončení. A tak se v první třetině odcházelo do šaten za bezbrankového stavu. Jedinou zajímavostí první třetiny bylo hned několik přerušení, za které mohli neukáznění fanoušci domácích, kteří opakovaně i v dalším průběhu duelu zapalovali dýmovnice, které zahalily i na několik minut hrací plochu.
Druhá třetina už přinesla více hokejbalových momentů. V devatenácté minutě finále se poprvé měnilo skóre a to po brance Tomáše Krále, kterého zpoza brány našel krásně Řebík. Jenže i Rakovník si vytvořil šance, které dokázal proměňovat a v přesilové hře pět na tři také domácí srovnali na 1:1. Do konce druhé třetiny však ještě dvakrát skóroval kladenský Michal Javůrek a tak se po druhé části přiblížil více titulu Jungle Fever, který vedl už 1:3.
Ve třetí třetině se do velké šance dostal Král, ale chybělo mu potřebné štěstí a hned o několik sekund později zaútočil Rakovník, který nastřelil obránce Kladna Nedvěda, který si nešťastně srazil míček do vlastní brány - 2:3. Zbývaly dvě minuty do konce utkání, když vyrovnala největší hvězda Rakovníka Martin Tvarůžek a zápas tak šel do prodloužení.
Urputný boj rozhodl opět v přesilové hře Miroslav Polívka, který tak zároveň rozhodl o mistrovi třetí nejvyšší ligy, kterým se stal Rakovník a na Jungle Fever Kladno zbylo až druhé místo.
"Snad nikoho neurazím, ale v týmu máme hráče, které snad krom Jungle Fever v lize nikdo jiný nemá a těmto hráčům se jen málokdo vyrovná. To byl jistě náš klíč k úspěchu", řekl po zápase jak jinak než s úsměvem na tváři střelec vítězné branky Miroslav Polívka.
"Hrát v takovém horku bylo velmi těžké, zápas z naší strany rozhodlo štěstí a obrovská vůle", dodal k úspěchu brankář Rakovníka s extraligovými zkušenostmi Leoš Gerlich. Naopak na straně Kladna byla vidět obrovská únava a zklamání a jen těžce se hledala slova.
"Dnes naším největším problémem byly zbytečné útočné fauly a také rozhodla větší zkušenost hráčů Rakovníka", řekl k zápasu hrající trenér Tomáš Sikora, který také prozradil, že o hráče Jungle Fever projevily zájem extraligové kluby. Jména konkrétních hráčů však prozradit nechtěl - vše je zatím v jednání. Vedoucí týmu Jaroslav Homola už před začátkem zápasu prozradil, že by v případě zisku titulu Jungle Fever z finančních důvodů nehrál vyšší soutěž.
"Chceme udržet takto silný tým i na příští rok a ještě ho doplnit. Po letošní úspěšné sezóně budeme chtít příští rok už titul vyhrát", doplnil Homola.

Pátý finálový zápas: HBC Rakovník - SK Jungle Fever Kladno 4:3 pp (0:0, 1:3, 2:0, 1:0)
Jungle Fever Kladno: Holeček (Kaiml), Sikora, Voráček, Steigauf, Satýnek, Náprstek, Ibl, Pavlík, Joch, Nedvěd, Klicpera, Král, Řebík, Javůrek, Bakalár, Schnaubelt, Eitler, Janatka, Šťastný, Prajzler, Růžička, Špaček, Husák L., Kasner, Klepetko, vedoucí mužstva - Jaroslav Homola
HBC Rakovník: Gerlich (Linhart), Pospíšil, Suchý, Cafourek, Jelínek, Soukup R., Husák J., Koloc, Tvarůžek M., Tvarůžek O., Stahl, Polívka, Tlustý, Sýkora st., Sýkora ml., Vondrák, Martínek, Prokop, Hluštík, Sunkovský, Schierl, Dostál

Komentář trenéra Sikory: Velmi těžce se mi tento zápas hodnotí aniž bych nebyl ovlivněn emocemi, ale pokusím se být objektivní. Vést v rozhodujícím utkání po dvou třetinách 3:1 a mít zápas pod kontrolou a nakonec ho vlastními chybami úplně ztratit, darovat soupeři titul. Nevím, čím to je, protože dnes nevyhrál lepší, ale opravdu šťastnější tým. Do zápasu jsme šli s dobře zvolenou taktikou. Útoky jsme oživili. Ustáli jsme úvodní nápor a první třetinu odehráli bez obdržené branky, což byl náš cíl. Potom jsme ve druhé třetině ustáli velmi důležitá oslabení a přidali branky. Zápas měl na třetí ligu fantastickou atmosféru a to, že se přerušovalo kvůli dýmovnicím nám spíše vyhovovalo, protože jsme v tom vedru po celou dobu hráli na dva útoky a třetí hodně nepravidelně doskakoval. Bohužel ve třetí třetině došlo si myslím ke ztrátě koncentrace. Vyrobili jsme opravdu tři velké hrubé chyby, které Rakovník skvěle využil a potrestal nás.Troufnu si říct, že všechny zápasy finále svou kvalitou tuto ligu převyšovaly. Střetlo se to nejlepší co mohl region nabídnout.Atmosféra zápasů byla fantastická a všem, kteří navštívili naše zápasy a fandili moc moc děkujeme. Klukům z Rakovníka gratuluji k titulu. Přeji jim hodně štěstí v 1.lize a s týmem jaký mají k dispozici se budou určitě pohybovat v horních patrech tabulky.

2.NHbL: Finále rozhodne až páté utkání!

2. června 2015 v 15:46 | Autor: Jaroslav Homola |  Články o utkáních
Velké finále regionální soutěže pokračovalo tento víkend v kladenské hokejbalové aréně. Kulisou mu bylo ideální počasí a báječná atmosféra, kterou vytvořili fanoušci obou mužstev. Borci na ploše se jim odvděčili skvělými výkony a krásnými brankami. V sobotním klání bylo k vidění obrovské drama, když domácí Lvi ukradli hostujícím Rakům výhru a po nájezdech byli krok od titulu. V neděli ale kladenští tvrdě narazili a Rakovník srovnal skóre série. Vyrovnané finále má tedy poslední pokračování, které uvidí v sobotu rakovnická aréna. Liga si nemohla přát lepší vrchol tohoto ročníku než pátý rozhodující zápas, který korunuje nového mistra.

HBC Rakovník - Jungle Fever Kladno 2:2

3. utkání: Jungle Fever Kladno - Rakovník 5:4 SN (1:1,1:3,2:0,0:0)
Hostující Raci mají lepší vstupy do zápasů a to se potvrdilo i tentokrát, když prozatím mlčící střelec Martin Stahl ukradl míček a zkušeně poslal Raky do vedení už v první minutě. Jenže hned za minutu utekli domácí a stejně pěknou brankou srovnal Jan Šťastný. V první třetině se pak už skóre neměnilo. Druhá část patřila v kladenské aréně hostům a to hlavně díky perfektním buly a standardním situacím. Lvi sice do vedení poslal Jaroslav Řebík, ale další otočku výsledku pak nachystali Kamil Truksa s Martinem Stahlem a když 2 vteřiny před sirénou bombou v přesilovce zvýšil Martin Tvarůžek už na dvoubrankový rozdíl, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Domácí se však v kabině před třetí třetinou ohromně zvedli, zamíchali sestavou a ve třetí třetině dominovali (střely 14:5). Střelecká převaha jim přinesla i vyrovnání, když se v přesilovce probudil Michal Javůrek a následně srovnal Jan Eitler. Desetiminutové prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak se diváci dočkali atraktivních nájezdů, kterých se v play-off jezdí hned 5 sérií. K překvapení všech však stačily pouze 3. Raci totiž na Jakuba Holečka v bráně pranic nevymysleli a naopak domácí Leoše Gerlicha třemi chladnokrevnými blafáky nepustili k zákroku. Postupně se trefili Tomáš Král, Jan Eitler a Martin Nedvěd. Pevné nervy a šikovné ruce tak nakonec zajistily Lvům vedení v sérii.
Branky: Stahl 0:1, Šťastný (Eitler) 1:1, Řebík (Steigauf, Eitler) 2:1, Truksa (Tvarůžek) 2:2, Stahl (Prokop) 2:3, Tvarůžek (Stahl, Polívka) 2:4 PP, Javůrek (Bakalár, Nedvěd) 3:4 PP, Eitler 4:4, Král 5:4 SN
Střely: 35:25, Přesilovky: 4:4, Využití: 1:1

4. utkání: Jungle Fever Kladno - Rakovník 1:5 (0:2,0:1,1:2)
Hosty posílil na neděli zkušený Milan Sýkora (2+2), který byl spolu s bezchybným Leošem Gerlichem největším strůjcem úspěchu rakovnických a první porážky Lvů v sezóně na svém hřišti. Ale popořádku. Hosté měli v neděli ještě lepší úvod než o den dříve a v páté minutě uštědřili domácím tvrdý direkt. Nejprve utekl Martin Tvarůžek, aby za 10 vteřin zvyšoval z dorážky Kamil Truksa. Kladenští se probrali až ve druhé části, kdy měli sice velkou střeleckou převahu, ale radovali se opět hosté, když totální nekoncentrovanost potrestal od mantinelu svou pověstnou střelou Milan Sýkora. Domácí umí závěry duelů a znovu dokázali vyvinout tlak, který však přinesl jen snížení Tomáše Krále. Hru na velké riziko pak potrestal Jiří Husák, který si dovolil kličku ala Forsberg a vyhnal tím Holečka z brány. Zmar domácích pak ještě podtrhla další výstavní rána Milana Sýkory v přesilovce. Ta podepsala, že ve finále je opět vyrovnáno a v sobotu půjde v Rakovníku o mistrovský titul.
Branky: Tvarůžek (Sýkora, Husák) 0:1, Truksa (Sýkora) 0:2, Sýkora (Prokop) 0:3, Král (Bakalár) 1:3, Husák 1:4, Sýkora (Tvarůžek, Král) 1:5 PP
Střely: 37:35, Přesilovky: 5:5, Využití: 0:1

K víkendovým bojům, ale i k poslednímu zápasu sezóny se tradičně vyjádřili oba hrající trenéři finalistů. Za Raky přidal postřehy ze sobotního utkání Martin Tvarůžek: "Třetí finálový zápas pro nás začal dobrým úvodem, kdy jsme dali rychlý gól. Bohužel po našich chybách soupeř dokázal otočit. V krásném utkání jsme opět zabrali a utkání přelili na naši stranu. Dokonce jsme vstřelili branku do šatny 2 vteřiny před koncem druhé třetiny. V té chvíli to bylo 4:2 pro nás, soupeř musel být zákonitě dole a my na koni. Bohužel jsme nepochopitelně polevili a Junglu doslova věnovali vyrovnání. Následné nájezdy byly jasně v režii domácích, kdy si pokaždé s naším brankářem pohráli a překonali ho. My byli v nájezdech bezzubí a ztratili vyhrané utkání!"

Následně pak dodal komentář k nedělnímu finálovému zápasu: "Do zápasu o všechno jsme nastoupili excelentně. Oslabeni o zraněného Míru Polívku a posíleni o v sobotu chybějícího Milana Sýkoru staršího jsme vstřelili 2 nesmírně důležité góly. Šance se střídaly na obou stranách, ale tento zápas patřil Leoši Gerlichovi, který nás ve finále konečně výrazně podržel a domácí si na něm několikrát doslova vylámali zuby. Navíc my přidali další branky a náročné utkání dovedli do vítězného konce. Obě odvetná finále se hrála před skvělou diváckou kulisou. Dle mého názoru měla parametry play-off národní ligy! Co se týká pátého rozhodujícího zápasu, trošku mě mrzí, že s klukama z Junglu nebyla moc řeč o termínu zápasu. Chtěli jsme hrát v úterý nebo ve středu, jelikož nám v sobotu budou chybět 2 výrazné opory týmu. Nic na plat, kádr máme široký, budeme se muset s tímto faktem poprat a doufám, že i přes tento handicap na svém hřišti rozhodující vítězství urveme!"

Tomáš Sikora za Lvy poznamenal: "Těžko se mi hledají kloudná slova po včerejším debaklu, ale obě utkání měla podobný vývoj, akorát s jiným výsledkem. V sobotu jsme nebyli lepším týmem, ale za stavu 2:4 jsme neměli co ztratit. Stáhli jsme hru na 2 pětky, dali rychlý kontaktní gól. Obrat se nám podařil a na nájezdy vyhrál šťastnější tým. V neděli jsme byli jasně horší, scházel nám pohyb a bojovnost. To, co nás celou sezónu zdobí. Rakovník vyhrál zaslouženě a potvrdil to, jak je to velký favorit. Nicméně na kluky jsem hrdý, protože už teď je vše nad plán a my jsme stále ve hře. Série je 2:2 na zápasy a my můžeme jen překvapit. Poslední zápas si pojedeme hlavně užít. Naše cíle před sezónou byly daleko skromnější. Obě utkání se nesla v nadstandartním tempu se skvělou diváckou kulisou. Hrálo se čistě a férově."

Domácí kapitán na závěr podal vysvětlení k termínu rozhodujícího zápasu: "Chci se ještě vyjádřit k tomu, že jsme se nedohodli s Rakovníkem v odehrání pátého zápasu ve středu. Jak jsem už říkal v článku, naše předsezónní cíle byly daleko skromnější. Proto ani nikdo z nás nepočítal s tím, že ještě v tomto termínu budeme hrát. V týmu máme z 90% převážně kluky pracující na směny a při plánování svého času vycházeli pro jistotu z původního rozpisu, kde je oficiální datum pátého zápasu v sobotu, kdyby se náhodou povedlo hrát až do konce. V tomto týdnu máme pracovně v zahraničí našeho gólmana a na směnách dalších 5 kluků, proto utkání nemůžeme hrát ve středu. Snažili jsme se to vysvětlit hned po nedělním zápase. Myslím si, že tým Rakovníka to nemůže rozhodit, protože má ve svých řadách výborné a zkušené hokejbalisty, kteří dokážou zápas kdykoliv a za jakékoliv situace rozhodovat. Proto bych za tím žádný problém nehledal."