Jsme podzimní Mistři !!!!

1. prosince 2015 v 12:00 | Jaroslav Homola |  Články o utkáních

Jungle Fever Kladno - HBC Rakovník B 7:4 (2:1,2:0,3:3)

Rakovničtí poslední zápas rozhodně nevypustili a přijeli i s hvězdami národní ligy Gerlichem či otcem a synem Sýkorovými. Domácí zase mohli počítat s posilami z extraligy, a tak měl duel úroveň a šťávu. Hned v první minutě otevřel skóre kladenský Javůrek, a když přidal Solar v přesilovce druhou branku, domácí byli na koni. Jenže další obrovskou šanci nevyužili a vzápětí Gerlich pěkným zásahem do šatny snížil na 2:1. Ve druhé části Lvi přidali a šli si tvrdě za vítězstvím. Po důrazu Špačka a brejku Eitlera to bylo už 4:1, což se ukázalo jako rozhodující odstup. V poslední třetině se totiž obrany už otevřely a oba soupeři dokázali přidat po třech přesných trefách. Kladno tak vidělo důstojné představení obou týmů v posledním utkání roku.

Jak jej viděl rakovnický Miroslav Tlustý?: "V dnešním utkání jsme se nevyvarovali chyb, které nás stály lepší výsledek. Se soupeřem, který hrál v silné sestavě jsme hráli polovinu utkání vyrovnanou partii. Domácí však dokázali trestat naše chyby a výsledek si pohlídali. I přes porážku jsme s výsledkem spokojeni. Máme před sebou zimní přestávku, ve které musí někteří hráči doléčit zranění a být připraveni na jarní část. Musíme také zapracovat na lepší docházce hráčů na utkání."

Vše nám zhodnotil i trenér kladenských Lvů Tomáš Sikora: "Zápasy s Rakovníkem jsou pro nás vždy něco více. Proto jsme se na utkání připravovali a hráli v co nejsilnější možné sestavě tak, abychom vyzkoušeli některé varianty pro play-off, kam samozřejmě směřujeme. Od začátku bylo všechno v naší režii a šli jsme za vítězstvím od první minuty. Zápas se hrál slušně a čistě, k tomu taky dopomohli naprosto bezchybní rozhodčí, kteří nás prostě nechali hrát. V poslední třetině jsme už asi malinko byli hlavou na večerní rozlučce a vypadli z koncentrace, což mě mrzí kvůli Michalovi Kaimlovi, který chytal celý podzim bezchybně. Výsledek je pro nás přijatelný. První cíl této sezóny máme splněn. Přezimujeme na prvním místě s mírným náskokem, ale tohle nás určitě neuspokojí, protože jarní část bude náročnější a my se na to musíme už od začátku ledna pořádně připravit. Kluky jsem upozorňoval, že tréninků bude poměrně dost. Příprava bude tvrdší, ale určitě nic nepodceníme. Závěrem chci poděkovat všem hráčům a realizačnímu týmu za velmi dobře odvedenou práci."

Branky: 2 Špaček, Eitler, Javůrek, Jůzek, Rejthar, Solar, - 2 Gerlich, Ďurina, Sýkora M. st.
Střely: 31:22, Přesilovky: 4:6, Využití: 1:2